Wood Tech Expo zmienia przyszłość branży obróbki drewna

W dniach 25-27 maja w PTAK Warsaw Expo odbyło się Wood Tech Expo, czyli wiodące wydarzenie dedykowane producentom działającym w branży meblarskiej i obróbki drewna.

Wood Tech Expo wywodzi się z potrzeby rynku. Kilkuletnie doświadczenie w organizacji Międzynarodowych Targów Przemysłowych Warsaw Industry Week, godziny rozmów z producentami i dokładne sondowanie branży przełożyły się na decyzję o organizacji eventu dla sektora meblarskiego i obróbki drewna. Wood Tech Expo cieszyło się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających, co można było zobaczyć po frekwencji.

Trzy dni specjalistycznych targów to odwiedziny 4761 osób. Uczestnicy mogli zaznajomić się z ofertami 91 wystawców, ale również wziąć udział w panelu edukacyjnym. Eksperci na konferencji „Sytuacja w branży przemysłu drzewnego” debatowali o aukcjach systemowych na II półrocze, danych na temat eksportu drewna z Polski, a także o propozycjach zmian w zasadach sprzedaży drewna. Jak w strefie wystawienniczej nie zabrakło producentów z zagranicy, tak i w przypadku edukacji nie brakowało europejskiego punktu widzenia. Ten zapewnili eksperci z Ukrainy, którzy przeanalizowali branżową sytuację na Wschodzie.

Kim byli odwiedzający Wood Tech Expo?

Profil odwiedzających Wood Tech Expo to firmy, które poszukiwały nowoczesnych rozwiązań dla branży i chciały zainwestować w parki maszynowe. Ponadto, w tym gronie znaleźli się również przedsiębiorcy szukający podzespołów oraz komponentów do produkcji mebli w korzystnych cenach. Wielu wystawców podkreślało, że odbyło owocne rozmowy z klientami, prognozując szeroko zakrojone zyski z udziału w wydarzeniu.

To dowodzi, że doskonałe położenie PTAK Warsaw Expo pomogło Wood Tech Expo w staniu się centralnym punktem dla branży meblarskiej i obróbki drewna w Europie. Kolejna edycja wydarzenia planowana jest na wiosnę 2023 roku. Wystawców i odwiedzających będzie jeszcze więcej!

Zobacz jak wyglądały targi: