Odpowiedzi w dobie szukania rozwiązań. Wood Tech Warsaw Expo już wkrótce

Wood Tech Warsaw Expo to wydarzenie, które od lat odnosi się do potrzeb branży obróbki drewna i produkcji mebli. To ono daje odpowiedzi w dobie szukania rozwiązań. Jego trzecia edycja odbędzie się w dniach 5-7 marca 2024 roku w Ptak Warsaw Expo i stanowić będzie skuteczne narzędzie dla rozwoju sektora.

Wood Tech Warsaw Expo to wydarzenie istotne nie dla jednej, a dwóch branż. Z jednej strony dotyczy ono przemysłu drzewnego, który w ostatnich miesiącach mierzy się z wieloma wyzwaniami. Największym z nich jest to, że Polska ma w tej chwili jedne z najwyższych cen drewna w Europie. To uderza w zakłady zajmujące się obróbką drewna, powoduje spadek ich konkurencyjności i wytwarzania. To z kolei oddziałuje na sektor meblarski, który jeszcze w 2021 roku odpowiadał aż za 2,5 procenta PKB kraju, a jego udział w eksporcie wynosił 7 procent. Analizy wskazują jednak, że w ostatnim czasie polska produkcja spadła o jedną czwartą.

Obie te branże potrzebują więc impulsu do rozwoju, dogłębnej analizy przyczyn takiego stanu rzeczy i znalezienia rozwiązań, które wpłyną na poprawę sytuacji. Odpowiedzi na wyzwania dostaną odwiedzający Wood Tech Warsaw Expo, czyli wydarzenia kompleksowo traktującego o potrzebach i możliwościach sektora. Tylko aktywne działanie, kontraktacje i integracja branży mogą poprawić jej aktualną sytuację i zapewnić pewniejszą oraz bardziej odporną na kryzysy przyszłość.

Wood Tech Warsaw Expo - wydarzenie, które odwiedzą największe marki

Organizatorzy Wood Tech Warsaw Expo do współpracy przy wydarzeniu zaprosili najbardziej zaufanych i cenionych przedstawicieli sektora. W przypadku nawiązywania relacji biznesowych najistotniejsza jest bowiem jakość. Na to stawiają między innymi tacy wystawcy, jak TEKNIKA, Wood-Mizer, FESTOOL, METAL TECHNIKA, INFOTEC CNC, IMAC, JAKMET, Polska Grupa CNC, ZASŁAW, KMA Maszyny, SADMASZ, Renault, Salvamac Group, FELDER Group, EBS, Prochera, ITA, Sturmer, IMA SCHELLING GROUP, NAWARA, NESTRO czy Ruda. Właśnie te marki będzie można spotkać na Wood Tech Warsaw Expo. Ich lista jednak nieustannie się powiększa. Katalog wystawców wraz z numerami ich stoisk można znaleźć na stronie internetowej: https://woodwarsawexpo.com/katalog-wystawcow/.

Wood Tech Warsaw Expo rozwija się z każdą edycją

W dniach 5-7 marca 2024 roku w Ptak Warsaw Expo odbędzie się trzecia edycja Wood Tech Warsaw Expo. Wydarzenie to rozwija się z każdą odsłoną, czego dowodzą statystyki. Rok do roku liczba wystawców eventu wzrosła o prawie dziesięć procent, a o 64 procent liczba odwiedzających z zagranicy i Polski. To pokazuje, jak istotną platformę kontraktacyjną stanowi Wood Tech Warsaw Expo. Poprzednią edycję odwiedzili kontrahenci z trzynastu krajów Europy, między innymi Francji, Hiszpanii, Włoch czy Portugalii. W 2024 roku prognozy są jeszcze korzystniejsze dla uczestników nastawionych na budowanie sieci międzynarodowych zależności.

Możliwości rozwoju podczas Wood Tech Warsaw Expo

Szerokie możliwości nawiązania współpracy przekładają się na to, że Wood Tech Warsaw Expo stanowi skuteczną platformę kontraktacyjną. Formuła wydarzenia nastawiona jest na networking, wymianę informacji biznesowych i integrację. Przy każdej edycji eventu dochodzi do podpisania setek nowych umów, co pokazuje, jak bardzo może on otworzyć na budowanie międzynarodowych współprac i ekspansję na nowe rynki zbytu.

Jednocześnie Wood Tech Warsaw Expo gwarantuje branżową edukację w oparciu o najważniejsze trendy i zmiany, które dotykają sektora. Podczas Kongresu Branży Obróbki Drewna specjaliści wypowiedzą się między innymi na temat optymalizacji i automatyzacji w sektorze, digitalizacji rozwiązań, nowych technologii w procesach logistycznych, prognoz dla branży oraz finansowania i inwestycji, które dla sektora w najbliższych miesiącach będą kluczowe.

Zostań wystawcą Wood Tech Warsaw Expo: https://woodwarsawexpo.com/zostan-wystawca/
Zarejestruj się na Wood Tech Warsaw Expo: https://woodwarsawexpo.com/rejestracja/