PIGPD Partnerem Wood Tech Warsaw Expo

Miło nam zakomunikować, iż Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego została Partnerem Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli – Wood Tech Warsaw Expo 2021. Premierowa edycja wydarzenia będzie miała miejsce w dniach 12-14 maja 2021 w Ptak Warsaw Expo.

Dnia 8 marca 2021 w Ptak Waraw Expo odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli: Pan Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego oraz przedstawiciele Centrum Targowo-Kongresowego: Pani Alicja Płatek, dyrektor grupy projektów oraz Pan Dariusz Drąg, dyrektor grupy projektów i dyrektor ds. rozwoju w Ptak Warsaw Expo. Efektem rozmów jest nawiązanie współpracy pomiędzy Izbą a Ptak Warsaw Expo przy wydarzeniu przeznaczonym dla przemysłu drzewnego – Wood Tech Warsaw Expo. 

W ramach współpracy Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego będzie czynnie wspierać organizatorów przy realizacji wydarzenia, poprzez, między innymi: udział w konferencji oraz prowadzenie działań, mających na celu upowszechnianie informacji na temat targów. Targi Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli otrzymały rekomendację Izby, która zachęca do wzięcia udziału w wydarzeniu dedykowanym dla przedstawicieli branży drzewnej.

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego istnieje od 1992 roku. To jedna z największych ogólnopolskich organizacji samorządu gospodarczego w branży drzewnej. PIGPD obecnie zrzesza blisko 150 firm. Większość z nich to przedsiębiorstwa tartaczne, ale nie brakuje też producentów architektury ogrodowej, podłóg, palet, domów z drewna, maszyn i narzędzi, handlowców itd. Są to zarówno podmioty zaliczane do największych w kraju, jak i małe oraz średnie firmy. Wszystkie podmioty są równoprawnymi członkami Izby. Do głównych jej zadań należy prowadzenie działań mających na celu utrzymanie dynamiki rozwoju przemysłu. Kluczowe w tym celu jest podejmowanie czynności w zakresie dbania o stabilność zaopatrzenia przemysłu w drewno, wspomaganie wdrażania nowoczesnych rozwiązań i technologii oraz wsparcie w sprzedaży produktów i zdobywaniu rynków.

Misją PIGPD jest aktywne wspieranie rozwoju szeroko rozumianego polskiego przemysłu drzewnego, integracji producentów i współpracy między nimi. Ta sama idea przyświeca organizatorom targów, będących doskonałą okazją do poznania trendów i nowości rynkowych, pozyskania cennego know-how, a także rozszerzenia swojej sieci kontaktów i budowania trwałych relacji biznesowych. Jesteśmy przekonani, że przy współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego, targi Wood Tech Warsaw Expo będą doskonałą platformą, służącą promocji polskiej branży drzewnej oraz dynamizacji wielu procesów w polskim przemyśle.