Wood Tech Expo z odpowiedziami na wyzwania branży. Sukces trzeciej edycji

W dniach 5-7 marca 2024 roku w Ptak Warsaw Expo odbyła się trzecia edycja Wood Tech Expo, czyli merytorycznych międzynarodowych targów technologii obróbki drewna i produkcji mebli. Wydarzenie to zintegrowało przedstawicieli branży, poszukujących odpowiedzi na wyzwania dynamicznie zmieniającego się sektora.

9773 odwiedzających, 160 firm prezentujących swoje oferty na 25 0000 m2 w Ptak Warsaw Expo, dedykowanych rozwojowi branży technologii obróbki drewna i produkcji mebli – tak w liczbach wyglądała trzecia edycja Wood Tech Expo. Otwierała ona uczestników na międzynarodowe kontraktacje poprzez obecność zagranicznych kontrahentów, którzy stanowili … procent wizytujących. Statystyki te pokazują, jak z każdą edycją wydarzenie zyskuje na uznaniu. Porównując dane z 2022 roku, można mówić już corocznie o kilkudziesięcioprocentowych wzrostach.

Liczby te są istotne, ponieważ pokazują, że międzynarodowa platforma wymiany handlowej to coś, czego ta branża potrzebuje. Dodatkowo zaufanie do Wood Tech Expo rośnie również dzięki pozyskiwaniu wyłącznie cechujących się najwyższą jakością partnerów i firm-liderów działających w sektorze.

W tym roku byli to między innymi BizeA, Polska Grupa CNC, FELDER GROUP, HOMAG, ITA Maszyny i Narzędzia, STURMER, TEKNIKA czy INFOTEC CNC. Rzetelnych i innowacyjnych wystawców było jednak znacznie więcej.

Wood Tech Expo z odpowiedziami na wyzwania branży

Wydarzenia organizowane w Ptak Warsaw Expo mają postawiony dominujący akcent na edukację branżową. Podobnie było w przypadku Wood Tech Expo, podczas którego odbył się Kongres Branży Obróbki Drewna. W jednym miejscu i czasie odwiedzający mogli więc pozyskać wartościowe leady i rozbudować grono klientów biznesowych, jak również zaktualizować bazę wiedzy i poznać wartościowych ekspertów, wznoszących biznes na wyższy poziom.

Podczas wydarzenia specjaliści poruszyli między innymi temat zmian dotykających sektor. O nich mówił Piotr Poziomski, prezydent Izby Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Mateusz Dryjer, dyrektor zarządzający SPECBUD, wygłosił prelekcję na temat robotyzacji w produkcji palet, a Dominik Walaszek z AGGE mówił o robotyzacji produkcji mebli litych na przykładzie firmy MARDOM. Nie zabrakło również wykładu o polskich systemach optymalizacji produkcji drzewnej (Grzegorz Kotnarowski), a także debaty „Przyszłość branży meblarskiej – szanse i zagrożenia”, która podzielona była na sektory konkurencyjności, kadr i automatyzacji oraz eksportu.

Przekrój tematyczny Kongresu Branży Obróbki Drewna był więc szeroki i odpowiadał zapotrzebowaniu współczesnych przedsiębiorstw działających w branży. To dlatego, że Ptak Warsaw Expo zawsze stawia na poszukiwanie merytorycznych rozwiązań w celu optymalizacji biznesu.

4-6.03.2025 - odbędzie się kolejna edycja Wood Tech Expo.